Oprava Autoklimatizácie

klima kontrol

Klimatizácia sa stáva štandardom vo výbave vozidiel. Jej služby oceníme najmä v lete.

Klimatizácia v osobnom, či nákladnom vozidle potrebuje pravidelnú kontrolu a údržbu. Každým rokom stráca prirodzeným úbytkom až 18% chladiaceho média. Jej plnenie odporúčame aspoň 1x za dva roky.

Súčasťou výmeny chladiaceho média je aj výmena oleja na mazanie kompresora klimatizácie. Bez neho by hrozilo zadretie a jeho oprava by Vás mohla vyjsť draho. Po naplnení systému Vám vytlačíme a odovzdáme protokol o plnení.

 Kedy a ako vykonávať údržbu klimatizácie?

Zhruba raz za dva roky je vhodné nechať v servise doplniť chladiace médium a olej. Predchádza sa tak zadretiu kompresora. V rovnakom intervale sa vykonáva dezinfekcia klimatizácie. Starosť a starostlivosť o klimatizáciu sa Vám iste vráti v podobe príjemného aj zdravého ovzdušia vo Vašom aute v horúcich letných dňoch.

Plnenie a dezinfekcia klimatizácie

pollenZanedbaná starostlivosť o klimatizáciu môže byť nielen vážnym zdrojom baktérií, vírusov a nepríjemného zápachu, ale nefunkčná klimatizácia môže súvisieť s aj poruchou klimatizačnej sústavy, ktorej oprava môže stáť niekoľko stoviek eur. Ak si ju dáte skontrolovať v našom servise, klimatizáciu Vám skontrolujeme, vyčistíme a doplníme chladiace médium v klimatizačnej sústave a v prípade potreby odstránime zistené nedostatky. Samozrejmosťou je dezinfekcia vetracej sústavy a výmena príslušných filtrov.

Dezinfekcia ozónom

ozonOzón je najsilnejšie prírodné dezinfekčné činidlo. Ozón je plyn, ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení. Jeho účinky sa prejavia aj na miestach, kde sa bežná chémia nedostane.

Prečo Ozón?

 • Veľmi rýchlo, až 100 krát účinnejšie ako chlór-
 • Nničí odolné druhy a formy vírusov, baktérií, mikroorganizmov, spórov plesní.
 • Odstranuje zápach.
 • Ozón je prostriedok, ktorý sa používa v zdravotníctve i na sterilizáciu pitnej vody.
 • Ozón zabíja 99,9% baktérií a vírusov, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy a problémy alergikov.

Aplikácie ozónu:

  • odstránenie nežiadúcich zápachov a dezinfekcia priestorov
  • odstránenie zápachu po domácich zvieratách
  • odstránenie zápachu cigaretového dymu
  • odstránenie zápachu potu
  • dezinfekcia a odstránenie pachov zo šatníkov a obuvi
  • odstránenie chemických zápachov

Samotný proces si nevyžaduje žiadne mechanické zásahy do interiéru. Do interiéru umiestnime technologické zariadenie generujúce ozón. Zatvoríme okná, dvere a dezinfekcia prebieha. V závislosti od veľkosti priestoru, respektíve miery znečistenia. Celý proces trvá cca 30 – 60 minút.(miestnosť 4mx4m =16m2 x 2,5m výška  = 40 m3) Ozón sa koncentruje vo vnútri, dezinfikuje a odstraňuje pachy v celom priestore do hĺbky. Po skončení procesu stačí interiér dôkladne vyvetrať. Ozón sa rozkladá na kyslík a nezanecháva žiadne vedľajšie produkty svojho pôsobenia.


Tel: +421908944944