Autodiagnostika

auto-diagnostika

Čo je autodiagnostika?

Autodiagnostiku je možné vykonávať pomocou špeciálneho zariadenia, ktoré odhalí takmer akékoľvek problémy s vašim vozidlom.

ecu

Moderné vozidlá si už nevieme predstaviť bez elektronicky riadených systémov. Vývoj ide v tejto oblasti rýchle dopredu a to kladie nové nároky aj na priebeh servisných prehliadok automobilov.

Pod pojmom diagnostika automobilov, nerozumieme len vyčítanie pamäte závad z Riadiacej Jednotky motora alebo inej elektronickej jednotky automobilu. Týmto jednoduchým úkonom sa vo väčšine prípadov diagnostika vozidla len začína.

Úlohy a funkcie autodiagnostiky

Okrem samotného určovania porúch má teda autodiagnostika aj ďalšie užitočné funkcie. Ide najmä o nasledujúce:

motor-diagnostika

  •  Prevencia. Dá sa chápať čosi ako preventívna prehliadka, teda zisťovanie súčasného technického stavu vozidla. Tak, ako Vy navštívite svojho lekára  aspoň raz ročne, čosi podobné by ste mali dopriať aj svojmu autu. Môžete sa tak vyhnúť poriadnym problémom. Vo všeobecnosti sa autodiagnostika odporúča aspoň raz za každých 15 000 najazdených kilometrov. Takúto preventívnu kontrolu môžete spojiť napríklad s výmenou oleja, či výmenou autobatérie.

Riešenie vzniknutých problémov.

Nasadnete do auta a nie a nie naštartovať? V prípade porúch sa obráťte na špecialistov, ktorí dokážu určiť presnú poruchu a zároveň ju aj odborne vyriešiť. Na tento účel poslúži samozrejme autodiagnostika. Tá zahŕňa napríklad prečítanie pamäte riadiacej jednotky vozidla, meranie emisií, vyhodnocovanie údajov a mnoho ďalších úkonov. Platí, že každý výrobca automobilov má svoje vlastné diagnostické zariadenia a spôsoby. Preto verte špecialistom. V súčasnej dobe moderných automobilov totiž nie je možné, aby každý mechanik vedel všetko o všetkých typoch áut…

Šetrenie na opravách.

peniaze-euroAj keď bolo kedysi naozaj možné opraviť si auto vo vlastnej garáži, často dochádzalo k omylom. Po výmene, resp. oprave súčiastky sa zistilo, že problém spočíval v niečom inom. A oprava sa musela opakovať. Vďaka autodiagnostike však dnes niečo podobné nehrozí. Problém sa dá určiť úplne presne. Opravy sú tak presne zacielené, šetrnejšie, rýchlejšie a nemusia sa opakovať.

Venujte teda autodiagnostike pozornosť aj v prípade, že s autom nemáte žiadne problémy. Takéto preventívne kontroly Vám môžu ušetriť stovky eur a množstvo nepríjemností.


Tel: +421908944944